IMG-20120319-00054    339487_385710098149589_624449723_o

מקור המילה דולה doula ביונית היא אישה עוזרת לאישה.

אם נלך אחורה אל החיים בתקופת השבטים בה חיינו קרוב אל אימא אדמה נוכל לראות כי נשים היו יולדות בסביבה תומכת של נשים אשר לכל אחת מהן היה תפקיד בתמיכה וליווי היולדת ,אחת הייתה המיילדת והיא כמובן הייתה בעלת הידע והנסיון בקבלת לידה,לאישה נוספת היה תפקיד בתמיכה פיזית  כאשר היולדת הייתה נשענת עליה בתנוחת כריעה ואף תנוחות נוספות שמטרתן הייתה להקל על היולדת, אישה נוספת תמכה ברגליה של היולדת ואחרת ביצעה עיסוי להרגעה והרפייה בכתפיים ואף בגב, הרביעית ניגבה את פניה והרטיבה את שפתיה. לאורך שנים הידע בכל נושאי היריון ולידה הועבר מזקנות השבט החכמות אל הנשים הצעירות.

הלידות היו יותר טבעיות ובריאות, ניתן דגש יותר גדול ליכולת הגוף ללדת ללא התערבות. כיום אנו נחשפות אל הידע בנושאי היריון לידה , אל סיפורי לידה דרך ערוצי התקשורת במדיה ומעט מאוד מאם לבת, איננו חיות בשבטיות רובנו לבד וכך גם קורה בחדר לידה.

רובנו מגיעות ללדת בבית חולים חשופות להתערבויות רפואיות שלעיתים אינן לצורך, מחסור בכוח אדם מוביל צוותים רפואיים לעבוד בתת תקנים למשל מיילדת שאמונה על 2-3 חדרים במשמרת מה שגורר אחריו תסכול, עייפות, לחץ, חוסר יכולת פיזית ולעיתים גם נפשית להתייחס לכל יולדת ולתמוך בה. וכאן הדולה נכנסת לתמונה, הדולה היא אשת מקצוע שהתמחתה בלימודי לידה ובעלת ידע סב לידתי ובהבנת השפה הרפואית המדוברת בחדר לידה , הדולה תגיע איתכם לחדר הלידה ותסביר בכל רגע על המתרחש בכל שלב בלידה היא תאפשר לכם לקבל החלטות המבוססות על מידע . הדולה איננה בעלת רשיון לעסוק ביילוד זהו תפקידה של המיילדת כאחות מוסמכת לעשות זאת, תפקידה של הדולה הוא לתמוך ביולדת ובבן זוגה כבר מהשלישי האחרון של ההיריון ועד שלושה חודשים לאחר הלידה, הדולה מייעצת בנושאי היריון, לידה, הורות הראשונית, הנקה  והיא עובדת בבתי חולים בשיתוף פעולה עם הצוות הרפואי. לדולה ארגז כלים המשמש אותה כתמיכה פיזית ונפשית במצבים שונים במהלך הלידה. בעזרה בקידום הלידה במקרים שבהם יש צורך לזרז לידה שנתקעה, בעיסוי נקודות מרגיעות באזורים שונים בגוף שמטרתן להקל על כאבי הצירים , בהכנה נכונה של הגוף ללידה, לימוד תנוחות וטכניקות נשימה נכונה בזמן צירים ובלחיצות, להדריך את הבעל כיצד לעזור לאשתו ולהקל עליה בזמן הצירים, ליצור אווירה רגועה נעימה ונינוחה בחדר לידה בין היתר על ידי עמעום אורות, דיבור נמוך, מוסיקה נעימה שימוש בנרות , לעזור ליולדת ולבן זוגה ללדת על פי רצונותיהם וחלומם ובהתאמה לנהלי חדר הלידה וכן, גם לאפשר לבן הזוג ללכת לישון במידה והלידה אורכת שעות רבות ועוד.. ישנן דולות שהתמחו אף ברפואה משלימה ועל כן ארגז הכלים שלהן רחב אף יותר.

ארגז הכלים שלי כמטפלת ברפואה משלימה כבר 13 שנים בנשים הרות וכדולה בכירה הוא: רפלקסולוגיה, רמדיס הומאופתיה, שיאצו, פרחי באך, שמנים ארומתיים שאותם אני נותנת בכמה אפשרויות (הרחה, טפטוף לאמבטיה, התזה, עיסוי), דמיון מודרך, צעיף ריבוזו, הילינג ,רייקי, אימון coaching .

התמחותי בטיפול בנשים בהיריון מאפשרת לי לטפל בך בהיריון החל משבוע 13 להקל עליך בכאבי הגב, בצקות, דליות, סימפיזיוליזיס, לאזן רמות סוכר , לחצי דם  ועוד.. ואף לעזור בזירוז והשראת לידה במצבים הבאים:

לאחר שבוע 41, בשל הנחיה רפואית ,רעלת היריון, לאחר ירידת מים- השראות וזירוזים מתבצעים אצלי בקליניקה או בבית הלקוחה או במחלקה בבית החולים שבו אושפזה היולדת.

 

 

אשמח לקחת חלק במסע המרגש של חייכם ולהפוך את הלידה לחוויה בלתי נשכחת!

התקשרו כבר היום ותאמו איתי פגישת הכרות.

אורית – 054-4467996