בואו נתחיל מהתחלה….

ביצית וזרע נפגשים את ההמשך אתם כבר מכירים, אני קוראת לו רומן ארוך שלא נגמר גם אחרי גיל 18…

ומאותו רגע שגיליתם שאתם בהיריון מתחילה החגיגה סביב המוצר המוצר הטוב ביותר לתינוק, לילד שלנו לאהבה הכי גדולה שיצרנו ולגוף שנושא את הפלא הזה

בדקתי גם בערכה נוספת ליתר בטחון..

בדקתי גם בערכה נוספת ליתר בטחון..

מזל טוב! כמה כסף הוצאתי על ערכות היריון

מזל טוב! כמה כסף הוצאתי על ערכות היריון

 

אז.. זה מתחיל בהיריון

כולן מחפשות מה למרוח על הבטן! מה למרוח על סימני המתיחה, בקיץ יש את החיפוש אחר הקרם שיעזור לא להישרף מהשמש ובחורף יש את הקרם שעוזר להיראות שזופים, כי כשאת שזופה לא רואים את סימני המתיחה מצד שני כבר דברנו על הקרם שיעלים אותם, איזשהו תכשיר שיציל אותנו מהבצקות אוי הבצקות אלו שגורמות לרגליים בכל שעה של היום להיראות כמו כף הרגל של שרק המפלצת, החיפוש אחר מוצרי הוויטמינים שממליצים ליטול (ואני לא מדברת על ברזל וחומצה פולית) , השמן שאיתו נעשה עיסוי פרינאום והוא זה שיציל אותנו מקרעים וחתכים, שלל מוצרים ששותים בהיריון ושעוזרים להכין את הגוף לקראת הלידה וכאלו שימזערו את הטחורים האיומים או העצירות הידועה לשמצה בגלל נטילת ברזל, המוצר שיעזור לעור הפנים ולפיגמנטציה להיראות אחרת, מוצרים לנשירת השיער ( אפרופו נשירת שיער אתם חייבים לקרוא את זה .) ולכל שאר התופעות שמביא איתו ההיריון ועוד לא דברנו על דם טבורי למאגר פרטי או ציבורי.

מרגישה שעוד רגע מתפוצצת

מרגישה שעוד רגע מתפוצצת

 

ורגע רגע החיפוש של המוצר הטוב ביותר ממשיך גם לאחר הלידה כמשחה לפטמות, משחה לטוסיק, הגברת חלב אם למי שמניקה או ייבוש חלב למי שהחליטה להפסיק להניק, תכשיר להקלה או מניעת גזים, בקיעת שיניים, שוב עצירות הפעם לתינוק בגלל שהתחיל מוצקים, תולעים ואז מוצרים שקשורים בהתפתחות תינוקות, בהרגעה, בשינה יותר טובה, חיזוק מערכת החיסון כשבריאים וגם כשחולים, איזה בקבוק , מוצץ, שמיכה, מובייל יתאימו הכי טוב לילד שלי , מנשאים, סדנאות לתינוקות, סדנאות לפעוטות, איזה ביטוח בריאות יותר מומלץ לעשות והאם לכלול בו ביטוח שיניים, איזו מיטת מעבר לקנות, נעלי צעד ראשון, צעצועי התפתחות, איזו מסגרת לבחור לאוצר שלנו? מטפלת, משפחתון או גן? ואולי יש אפשרות בכלל להאריך את חופשת הלידה ולהכניס את המתוק מאוחר יותר למסגרת ויש עוד שפע של מוצרים שנתקלים בהם זה לא נגמר ולא ייגמר אף פעם.. פפפפ איזה כאב ראש! 

 

משחום למים צריך?

משחום למים צריך?

השאלה שתמיד אני נשאלת היא איך באמת יודעים מה הכי יתאים לתינוק שלנו? הכול נראה משהו שצריך הכול נראה משהו שאסור לוותר עליו….? 

והתשובה שלי היא תמיד: חוץ מניסיונם של אחרים הדרך הכי טובה לדעת היא פשוט להתנסות בעצמכם ולקרוא על המוצר בלי קשר לפני.  מוצר אחד שטוב לילד אחד אינו בהכרח יתאים לאחר. העניין הוא שזה נכון אם אין בעיה כלשהי ואז בהחלט הכול עניין של לנסות.  אבל מה קורה במקרים חריגים? למשל גיליתם שהטוסיק של התינוק נהיה אדום ממש? לא מומלץ למרוח סתם משחות כאן צריך להתייעץ עם הרופא ואני תמיד אומרת אל תמרחו כלום מלכתחילה ואם כבר הזכרנו את נושאי המשחות לטוסיק אז חשוב לבחור משחות שמייצרות הגנה בכל החתלה , שאין בהם ריח שאפשר להסיר אותן בקלות בניגוב או שטיפה וכמובן נטולות חומרים משמרים שיכולים להזיק לעורו של התינוק אני אישית ממליצה תמיד על בפנטן כמשחת החתלה שיש בה את כל התכונות החשובות הללו גם מהניסיון שלי כאימא וגם מניסיון של לא מעט נשים שליוויתי לאורך השנים

בשימוש נרחב אצלנו בבית

בשימוש נרחב אצלנו בבית

אני אתן דוגמא נוספת שאני פוגשת לא מעט והיא עניין הפטמות הסדוקות אז תעשו טובה לעצמכן ואל תקנו שום דבר לפני שפגשתן יועצת הנקה שישבה ובדקה שהתינוק נצמד אליכן היטב לשד יש מצב שתוכלו לחסוך מריחת קרמים מיותרים ואם כבר יועצת הנקה אישרה שהתינוק נצמד בסדר כדאי שתדעו שיש משחות נהדרות שאפשר למרוח למשל אחת מהן היא בפנטן משחה שאינה מכילה חומרים משמרים, אינה מכילה חומרי בישום, ושומרת על עורו של התינוק לח בדיוק ברמה המותרת וכמובן  מאפשרת לעורו לנשום.

באמבטיה למשל תמיד שואלים אותי מה לטפטף למים ואני תמיד אומרת ששמן שקדים הוא הכי טוב מכל התכשירים שממליצים לשים במים – תחשבו על העור העדין של התינוק הוא הגיע לעולם מוגן בשכבת הגנה מיוחדת , העור שלו חשוף לפגעי מזג האוויר, לשינויי טמפרטורה שעכשיו מחוץ לרחם בהחלט מהווים אתגר עבורו, ריחות, קולות הכול שונה וחדש עבורו.. לא תרצו להגן עליו? תעשו טובה ורגע לפני שאתם רצים לקנות כל מיני תתייעצו איתי :)

הבריאות שלהם קודם כל!!

הבריאות שלהם קודם כל!!